Zamczysko – program imprezy

zamczysko

W ostatni weekend listopada w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu odbędzie się festiwal grozy „Zamczysko”. Znamy już pełen program imprezy. Pojawia się w nim wiele atrakcji związanych z różnymi aspektami horroru.Do podstawowych atrakcji należą liczne wykłady o obliczach grozy i związanych z nią zjawiskami. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi o fobiach, zombie, Frankensteinie, czarownicach, kanibalizmie, elementach strachu w grach i książkach czy o klasykach gatunku takich jak H.P. Lovecraft. Ten amerykański twórca, żyjący na początku XX wieku, jest jednym z prekursorów fantastyki naukowej. W swoich dziełach stworzył tak zwaną „mitologię Cthulhu”, która później stała się bardzo popularnym motywem w grach, literaturze, czy popkulturze. Jednym z ekspertów w dziedzinie twórczości Lovecrafta, który będzie gościł na „Zamczysku”, jest Mikołaj Kołyszko. To początkujący pisarz, a z wykształcenia religioznawca.

Na festiwalu będzie również gościła spora grupa pisarzy tworzących literaturę grozy. Są to m. in. Kazimierz Kyrcz Jr., Simon Zack, Maciej Lewandowski, Beniamin Tytus Muszyński czy Zbigniew Woźniak.
Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników filmów spod znaku gore. Organizatorzy zapraszają na Nocne Spotkania Filmowe, na których widzowie będą mogli zapoznać się z takimi niezapomnianymi produkcjami jak Dead Meat, Camel Spiders, Supershark, Manos, Birdemic i Mystics in Bali. Uzupełnieniem nocnych pokazów będą też wykłady poświęcone kinowym przejawom grozy.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wczuć się w klimat horrorów uczestnicząc w jednej z kilku zaplanowanych gier fabularnych lub improwizacyjnych. Pełny program Zamczyska można sprawdzić na stronie: www.zamczysko.wroclaw.pl/program.

Facebooktwitter
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *