O Nas

Pomysł założenia magazynu literackiego powstał kilka lat temu w głowie Macieja Zawadzkiego. Pisząc i publikując swoje opowiadania w różnych miejscach w sieci, doszedł do wniosku, że w polskim Internecie przydałaby się gazeta, wydająca i promująca młodych, utalentowanych twórców. Jednak taka-wzorem Ellery Queen Mystery Magazine- w której publikowane opowiadania nie byłyby tylko i wyłącznie tłem dla tekstów publicystycznych.

Tą szatańską ideą podzielił się z Błażejem Jaworskim (prywatnie jego przyjacielem), który szybko porzucił pisanie poezji na rzecz wspólnego budowania fundamentów pod coś, co później przerodziło się w Histerię. Początki były trudne. Świadczy o tym najlepiej pierwsza, robocza nazwa magazynu- „Upiorne sylaby”. Ostatecznie, dzięki kolejnym pasjonatom, którzy zasilili redakcyjne szeregi oraz ludziom dobrej woli, 14 marca 2014 r. z mroku wyłonił się pierwszy numer magazynu.

Histeria to miejsce dla każdego, kto lubi straszyć i być straszonym. Boimy się wielu rzeczy, ale jak mówi S. King: „najstraszniejsze potwory czają się w naszych głowach”. Jeżeli pewnego dnia okaże się, że na tronie polskiej grozy zasiądzie osoba, która swoją drogę po koronę rozpoczęła na naszych łamach, poczujemy się spełnieni i oddamy jej hołd.

Comments are closed.